برترین کنسولهای بازی تاریخ

برترین کنسولهای بازی تاریخ

در این پست قصد داریم مروری بر تاریخچه برترین کنسولهای بازی تاریخ از سال 1967 تا 2022 داشته باشیم, پس تا پایان این مطلب با زوبی همراه باشید.

کنسول نسل اولی

کنسول نسل اولی

در سال 1967 بود که اولین کنسول بازی با نام جعبه قهوه ای به بازار عرضه شد. این جعبه دو کنترلر سیم دار داشت که به آن متصل بود. طراحی این کنسول به گونه ای بود که میشد به هر تلویزیون ساده ای آن را متصل کرد و از بازی با آن لذت برد. 6 بازی برای این جعبه قهوه ای ساخته شد که عبارتند از : هندبال, والیبال, پینگ پنگ, تنیس, بازی تعقیب و گریز و یک بازی به سبک تفنگی.

کنسول نسل دومی

کنسول نسل دومی

در سال 1977 آتاری 2600 اولین کنسول از نسل دوم کنسولهای بازی بود. در نسل قبلی بازی ها به صورت انحصاری فقط برای خود کنسول ساخته میشد ولی اینبار با ابداع کارتریج برای بازی ها, تحولی نوین در این صنعت ایجاد شد.

کنسول نسل سومی

کنسول نسل سومی

سال 1985 بود که فامیکوم نینتندو در جهان عرضه شد. در ایران همه به اسم میکرو این کنسول را میشناختند که یکی از برترین کنسولهای نسل سومی بود. از بهترین بازی های میکرو میتوان به سوپر ماریو یا همان قارچ خور یا شکار مرغابی اشاره کرد.

کنسول نسل چهارمی

کنسول نسل چهارمی

به به, به به , به به ! رسیدیم به کنسول نسل چهارمی بهترین کنسول از نظر خودم در کل طول تاریخ صنعت گیم. اگر سی سال به بالا داشته باشید با شنیدن اسم سگا Sega خاطرات شیرینی در ذهنتون تداعی میشه و شما رو یاد بازی هایی نظیر : هویج خور , فوتبال گزارشگر, کلانتر , شورش در شهر , عصر حجر , مایکل جکسون و غیره میندازه.بازی هایی که بیشتر از 300 کیلو بایت حجم نداشتند و مارو سالها غرق در دنیای خودشون کردند , الان بازی هایی منتشر میشه که 200 گیگ حجم دارند ولی افسوس … سگا در تاریخ 1988 به بازار عرضه شد.

کنسول نسل پنجمی

کنسول نسل پنجمی

در سال 1994 شرکت سونی محصولی رونمایی کرد که پلی استیشن 1 نام داشت. اینبار با نوآوری جدید بازی ها به صورت سه بعدی ساخته شد تا چشم همگان خیره شود. تا سال 1996 بیش از 7 میلیون واحد فروش داشت و رکورد جدیدی را ثبت کرد. بازی های خاطره انگیری مثل اویل , فوتبال 99 , کراش , درایور باعث شد این کنسول برتری نسبت به سایر رغبایش داشته باشد.

کنسول نسل ششمی

کنسول نسل ششمی

برای دومین بار در سال 1999 باز سونی با ساخت کنسول جدیدش موفقیت تازه ای کسب نمود. پلی استیشن 2 با 156 میلیون واحد فروش , به پرفروش ترین تاریخ کنسول خانگی تبدیل شد. با پا به سن گذاشتن ما دیگر هیجانات بازی ها برایمان کم شده بود ولی همچنان جذاب بود. از بازی های برتر این کنسول میتوان به جی تی ای gta san andress , گاد آف وار , فوتبال فیفا و غیره … نام برد.

کنسول نسل هفتمی

کنسول نسل هفتمی

دیگر سونی مثل سابق موفق نبود و اینبار شرکت مایکروسافت بود که جایگاه برترین کنسول را در نسل هفتم داشت.
بله! ایکس باکس 360 محصول جدید مایکروسافت بود و بازیهای خوبی نظیر رد دد و جی تی ای را در ذهن هوادارانش ثبت کرد.
ایکس باکس 360 در سال 2005 عرضه شد.

کنسول نسل هشتمی

کنسول نسل هشتمی

سونی با برگرفته از اشتباهات قبلی خود دوباره توانست در سال 2013 کنسول جدیدش با نام پلی استیشن 4 را عرضه کند و عنوان برترین کنسول نسل هشتمی را تصاحب کند. البته نظر برخی کاربران متفاوت میباشد و از دیدگاهشان کنسول ایکس باکس وان xbox one را برترین کنسول نسل هشتمی میدانند.

کنسول نسل نهمی

کنسول نسل نهمی

در سال 2019 بود که دو رقیب دیرینه سونی و مایکروسافت کنسول های نسل نهمی خود را رونمایی کردند . بله! پلی استیشن 5 ، ایکس باکس سری اس و ایکس باکس سری ایکس. شاید کمی سخت باشد که برترین کنسول نسل نهمی کدامست , چون هر دو رقیت دارای نقاط قوت و ضعف خود میباشند. انتخاب برترین کنسول را برعهده شما کابران عزیز سایت زوبی میگذاریم. نظر خود را در پایین همین پست باما درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *